Blog

Řeším dilema, zrušit účty uživatelům nebo je nějak transformovat?

V jednom svojem starém a nikdy oficiálně spuštěném projektu (WebFree.cz) se mi za ty roky nahromadilo přes 2100 registrovaných uživatelů s téměř stejným počtem webů. Některé weby jsou jakž takž obstojné, jiné jsou děs a bída. Paradoxně se do služby registrují stále další a další uživatelé. Chtěl webfree.cz co nejdříve zrušit a sloučit s novým websellerem. Protože to co umí webfree, umí webseller líp, je víc user-friendly, atd.

 

Jenže co s těmi uživateli. Tím, že si mohou různě ohýbat webové šablony je téměř nereálné weby s plnou kompaktibilitou přenést. Skriptem jsem schopný přenést možná tak obsah článků, obrázky, ale ne webové šablony.

Kopřivová svačinka

Dneska jsme byli na procházce a Lenka začala sbírat všuderostoucí kopřivy. Přesně ty, které nesnáším, když se spálím. Jakoby nestačilo když mi z nich občas udělá čaj, tentokrát budeme kopřivy i jíst.

A protože dnes jsem si dal od práce DAY OFF, rozhodl jsem se zdokumentovat jak si takovou svačinku uděláte. Nemůžu jen sedět a nic nedělat. Navíc, třeba budete chtít udělat něco pro své zdraví taky :-)


Český vietnamec nebo vietnamský čech? Co když ani jedno?

Nevím, jestli to je náhoda nebo nějaká souhra okolností, ale poslední dobou čím dál víc narážím na vietnamské komunity na internetu. Osobnosti, či druhou generací vietnamců žijící v Česku.

 

Hrozně dlouho jsem utíkal před svou minulostí a i přesto mě potkávala nevědomky každý den. A paradoxně čím starší jsem, tím víc si uvědomuji, že vědět kam patříte, je možná to nejdůležitější ve vašem životě.

 

Píšu tu o podnikání, stejně tak jako spoustu dalších lidí. Ale podnikání je jen jedna z cest, která mi vždycky dávala v životě smysl a cíl. Vyrůstal jsem v podnikatelském prostředí, moji rodiče podnikali hned po roce 89. Na tu dobu spíše nepředstavitelné. Troufám si říct, že byli v určitém slova smyslu průkopníci v podnikání. Tehdy nebyl žádný internet, ani finanční úřady pořádně nevěděli co mají dělat. Neexistovali prakticky s.r.o.čka. Ale oproti jiným "stánkařům" to vzali ve velkém stylu. Vytvořili několik prodejen potravin, smíšeného zboží, elektroniky. Když mi taťka vyprávěl kolik měli roční obrat, nestačil jsem se divit. V 90. letech dosahovali obratu 20 milionů. Kdy o mnoho let později přišel krach právě, kvůli české mentalitě.

Odpouštěj a zapomínej, recept jak být šťastnější a spokojenější

Člověk naráží na lidi, vytváří konflikty či se jich nějakým způsobem účastní. V životě jsem potkal spousty lidí, se kterými jsem se rozešel ne zrovna v dobrém. Ale čím víc čas plyne, je mi to vlastně jedno. Zapomínám abych byl spokojenější? Měl bych odpustit? Asi ano. Odpustil jsem jim a doufám, že i oni mně. Nemáme čas se trápit kvůli minulosti, kvůli ostatním lidem.

 

Naše trápení a starosti pak ovlivňují tebe, tvé blízké. Na internetu je krásné video, kde podle výzkumu zjistili, že odpuštění druhým je pouze ve vás. Vašem osobním pocitu. Nemusíte říkat nic vy jim ani oni vám. Jen prostě jděte dál.
 

Český podnikatel aneb jak angličtina nepomáhá každému

Vždycky jsem se na všechno snažil dívat z pohledu zákazníka, uživatele, partnera. A když se řadou z nich setkávám, tak docela často si musím vyslechnout nářky jak ničemu nerozumí. No a já se jim nedivím. Marketéři, konzultanti i obchodníci začali používat obrovské množství převzatých slovních spojení. Ne každý však toto slovní spojení chápe.

Je to 6 let od založení mého prvního s.r.o., co bych udělal jinak?

Před nedávnem měl WebSeller své šesté narozeniny. Čas neskutečně letí. Pamatuju si, že když jsme s Honzou Kunčíkem firmu zakládali, vůbec jsme netušili, jak se celá situace vyvrbí. Netušil jsem, že nějaký čas po založení si Honza založí další firmu (po tom, co dostuduje vysokou) a většinu svých aktivit bude směřovat tam. Netušil jsem, že kolem bude tolik administrativy a starostí. A to jsem podnikal a měl jsem hodně reálně představy, co náš obor obnáší. Čtěte dál co bych udělal jinak, kdybych mohl.

Spustil jsem doživotní provizní program

Po dlouhých přípravách jsem konečně spustil u webselleru provizní program. Děkuji všem partnerům, kteří mě k tomu dotlačili :-). Určitě jsem ho měl v plánu nasadit, jen ne tak brzo. Nakonec jsem však byl přesvědčen, že ho prostě potřebujeme a že nás chtějí nabízet! Moc mě to potěšilo.


Ono spustit provizní program v našem stavu nebylo tak jednoduché. Jsem posedlý automatizací a delegací. Chci řešit co nejméně věcí manuálně. A proto proviznímu programu předcházely určité přípravy.

 

Nová milenka

Není to úplně tak aktuální zpráva, ale určitě je to něco o co jsem se chtěl dříve či později podělit. Podnikání je jedna věc, zábava věc druhá. Moje celoživotní výhoda a tak trošku i nevýhoda je to, že chci zkoušet naprosto všechno. Chci umět v základu od každého trošku. Dává mi to asi nějaký pocit uspokojení.

Práce na volné noze bude budoucnost českého podnikání

Už delší dobu mám pocit, že se situace v Česku dost výrazně lepší co se týče freelance podnikání. Lidi získávají sebevědomí vrhnout se do své vlastní budoucnosti a nebojí se už tolik pádu. Předpokládám, že za to může osvěta a informovanost lidí. Je to jako se vším ostatním co nás v životě potkává. Když to neznáme, odsuzujeme to a bojíme se toho. Jakmile ale získáme více informací, zanechá to v některých z nás toho neustále připomínajícího červíka v našich hlavách. Ten bude tak dlouho vrtat, až přijde ten okamžik kdy si řekneme: Jdu do toho!

Rozjíždím ''startup'', přečtěte si proč a jak

Nějaký pátek jsem blogování dost zanedbával, ne proto, že bych nechtěl psát, jak spíš proto, že jsem byl v jakémsi podnikatelském "limbu". To je takový stav kdy děláte miliony věcí, i přesto čas máte, chuť máte, ale ve výsledku máte pocit že nic nestíháte.

Navíc nechtěl jsem psát o věcech o kterých píše kde kdo. O tom, jak dělat marketing, jak být úspěšný, jak ... sám jsem přemýšlel proč se snažíme tyto články psát. Asi je to proto, že člověku se zdá postup tak jasný a jednoznačný, že absolutně nechápe, proč ostatní postupují jinak - z našeho pohledu špatně. V touze to změnit píšeme, blogujeme, školíme.

Řekl jsem si, že na to zkusím jít trošičku jinak. A protože mi to hraje trošku do karet (mám témata k psaní), mé další články budou o tom, jak vytvářím novou službu - projekt. Ač může být jméno déle známé, projekt je velmi nový - často slýchávám až moc ambiciózní.

Jak jsem psal v předchozích článcích předělávám už několik měsíců webseller od naprostých základů. Mým cílem je vytvořit univerzální podnikatelské prostředí. Místo, kde musíte být, když chcete podnikat na internetu.

1234567891011121314