Blog

Z oboru křičí ''to je nesmysl'', zákazníci ''to je zázrak''


Myslíte si, že byste měli naslouchat odborníkům? Možná, ale možná také ne. Někdy je důležitější naslouchat vašim zákazníkům, uživatelům. Cokoliv, co si myslí odborníci, kritici a redaktoři může mít asi stejnou užitnou hodnotu jako automat na kondomy ve Vatikáně.

Podcast #10 - Jaké obchodní nástroje budete potřebovat?

Podcast #9 - Jak funguje marketing na Internetu?

Podcast #8 - Co budete muset podstoupit?

Podcast #7 - Peníze nejsou všechno

Podcast #6 - Víte, že ztrácíte každý den čas? Konsolidujte své SaaS služby a aplikace!

Projekt na výchovu affiliate manažerů si doslova užívám

Je to neskutečné klišé. Když si vygooglíte "práce z domu", "jak vydělat peníze", vyskočí na vás neskutečné množství výsledků. Často pofidérních. Od triků, jak oblbovat on-line kasína, přes investice do komodit a akcií. Vše ZARUČENĚ funkční metody. Stránky, které potom navštívíte, vypadají jako self promo. Fotky aut, domů a co všechno si za svůj unikátní trik koupili.

Z určitého úhlu pohledu to chápu. Máme novověk, 21. století. Dobu Internetu, moderních technologií. Bylo by téměř divné, kdyby lidi s možností mobility nechtěli mít i výdělek, který není závislý na jejich poloze. Tedy sedět někde v práci 10 hodin denně.

#6 podcast o konsolidaci služeb, myslíte na svůj čas?

Zkuste se zamyslet kolik nejrůznějších aplikací, administrací máte. Kolik hesel si musíte pamatovat a kolik faktur musíte platit, jen proto, abyste "existovali" na internetu.

Teď popřemýšlejte, kolik času tohle zabírá. Více v podcastu.

 

Příběhy uživatelů aneb jak se přiblížit k srdci zákazníka

Asi jste si všimli, že jsem se vrhl do své nové služby, která konsoliduje podnikatelský základ. Měl jsem také první představení a mezitím i obrovské množství schůzek s možnými i nemožnými partnery. Dostal jsem zpětnou vazbu o tom, že služba to je perfektní a jedinečná. A že drží palce v její další existenci. Super. Někteří se připojili, jiní ne.

Mám ale i neméně pozitivní odezvy. Třeba, že vůbec nechápou naco WebSeller je? Že z úvodní stránky nepochopili co služba nabízí. Ano byl to závažný problém, který jsem se rozhodl řešit následovně.


Řeším dilema, zrušit účty uživatelům nebo je nějak transformovat?

V jednom svojem starém a nikdy oficiálně spuštěném projektu (WebFree.cz) se mi za ty roky nahromadilo přes 2100 registrovaných uživatelů s téměř stejným počtem webů. Některé weby jsou jakž takž obstojné, jiné jsou děs a bída. Paradoxně se do služby registrují stále další a další uživatelé. Chtěl webfree.cz co nejdříve zrušit a sloučit s novým websellerem. Protože to co umí webfree, umí webseller líp, je víc user-friendly, atd.

 

Jenže co s těmi uživateli. Tím, že si mohou různě ohýbat webové šablony je téměř nereálné weby s plnou kompaktibilitou přenést. Skriptem jsem schopný přenést možná tak obsah článků, obrázky, ale ne webové šablony.

1234567891011121314