Blog

Rok 2013 a mých pět milníků

Tak a další rok je za námi. A jako většina se i já sám snažím ohlédnout zpět v čase a zhodnotit kam jsem se já i mé podnikání pohnulo.

 

 

1. Udělal jsem si čisto na svém stole

2. Ve WebSelleru jsme oslavili 5 let

3. Stal jsem se opět nováčkem

4. Práce s lidma mně nepřestane udivovat

5. Udělal jsem něco pro své zdraví a duševní pohodu

 

Moje předpověď na rok 2014. Více v článku.

Úřednický a systémový bordel

Dneska mi volali z ČSSZ, že nemohli přihlásit našeho zaměstnance kvůli tomu, že máme špatně vyplněný přihlašovací formulář. O tom, že je špatně přihlášený nás informujou o několik týdnů později.

Focení s Bety Atwery

Focení jsem začal mít rád. Člověk u něj příjde na jiné myšlenky, není to práce a pořád je to blízké IT ač se to některým nezdá. A pokud pak máte krásný objekt, tak je focení o to větší radostí.

Školení, kurzy a vzdělání vám v podnikání nezajistí úspěch, ale nasměrují

Přijde mi, že se s nejrůznějšími semináři, kurzy či školení kolem podnikání roztrhl pytel. Každý druhý tu předává své know-how a učí druhé jak to dělat správně. Přitom podniká směšně krátkou chvíli.

Často navazují na své zkušenosti jako konzultanti či marketéři. Chci jen připomenout, že reálné podnikání na vlastí jméno (či vlastní firmu) je úplně něco jiného než roky dělat poradce či konzultanta těmto firmám.Když se musíte s firmou stěhovat

WebSeller mám na Vlhké v Brně už nějaký ten rok, rozšířili jsme se tam o další prostory a i když jsou zatím jakž takž dostačující, čím dál víc mi přijde, že jsou prostě drahé. Za nějakých zhruba 80m2 platíme okolo 19tis. To je v podstatě plat jednoho člověka. Ano vím, že je to nezbytný výdaj, alespoň pokud máte zaměstnance.

Ne vždycky tomu tak ale bylo. V začátcích WebSelleru jsme měli takový malý kancl ve staré budově, kterou měla Telefonica zastavenou soudy. Platili jsme 3000 Kč, v Řečkovicích na ulici Bochořákova. Dnes je tam luxusní rezidence a byty se tam prodávaly kolem 4-5 MIL (3-4kk). No náklady trošku vyskákali nahoru a to jsem po odchodu ze zaměstnání zapřísahaně hlásil, že nechci vytvořit firmu co bude zaměstnávat lidi. V zaměstnání mi neskutečně vadila ta byrokracie, vykazování časů, úkolů. No a dnes to chci po svojich lidech. Občas jsou chvíle kdy si na své bývalé zaměstnavatele vzpomenu a v duchu si říkám, "OK, teď už to chápu".

Dnes po více jak čtyřech měsících prodáno přesně 100 kusů mého e-booku o startupech

Dlouho jsem nenapsal žádnou dobrou zprávu a tak se podělím alespoň o tuhle. Dneska mi přišla objednávka na 100 kus mého e-booku. Od samotného prodeje uplynulo okolo čtyř měsíců. Prodej nebyl tak náruživý jak asi u jiných autorů e-booků, kteří vydělávají prodejem statisíce, ale i tak jsem spokojený. Celková hodnota objednávek k dnešnímu dni tak činí ...

Ebook o startupech

Dostal jsem další nabídku na prodej Magiclist.cz

Jednou za čas se stane i příjemná věc po ránu. Třeba když si otevřete e-maily a někdo vám pochválí váš projekt a dokonce napíše, že byl měl vážný zájem k jeho odkoupení. Občas se to stává a většinou slušně poděkujete a pokračujete ve čtení dalších e-mailů.


Podcast #5 - Chyby u internetového projektu, co vás zabijí

Podcast #4 - Nenechte se přesvědčit druhými, že máte podnikat

Prodej sedm let zaběhlého projektu horror.cz

Jedná tématický web zaměřený na hororové filmy, seriály, povídky, knihy, hry, atd. Lukrativní doména horror.cz. Web má základnu několika tisícovek pravidelných návštěvníků. Obsah zajišťuje několik stálých redaktorů.


Stránky Horror.cz jsou jedny z nejstarších (cca 7 letá historie) a největších webů zaměřený na hororovou tématiku. Web obsahuje přes 3500 unikátních článků, desetitisíce uživatelských komentářů a přes 3000 registrovaných uživatelů. Systém funguje na vlastním redakčním systému s možností přihlášení do uživatelské sekce (interní komunikace mezi uživately, tvorba nového obsahu). Součástí nabídky je i facebook stránka.


Průměrná návštěvnost 30.000 návštěvníků a 150.000 shlédnutých stran za měsíc. Příjmy z reklamy (bannery, zpětné linky) a affiliate spolupráce s partnerskými eshopy + barter spolupráce s několika partnery.


Prodej webu horror.cz

1234567891011121314