Blog

Rozhovor pro podnikator.cz

Nedávno jsem udělal rozhovor pro rozjíždějící se portál pro podnikatele.

1. Čím jste chtěl být jako malé dítě? Má tento dětský sen souvislost s Vaší dnešní činností?

Nebyl to popelář ani kosmonaut. Chtěl jsem vyrábět počítače, to bylo ještě před revolucí. S tím se nesla éra prvních PC počítačů a programů. Tím, že jsem vyrůstal v rodině, kde se podnikalo, jsem si jako většina dětí hrál napodobováním rodičů. Udělal jsem si svou kancelář a hrál si na ředitele, obchodníka. Táta to tehdy fotil, mám z té doby krásné vzpomínky (smích).

....

Exkluzivita platební brány PayU

Nedávno jsem řešil "opět" platební bránu PayU, která požaduje jak po obchodnících tak i po svých developerech exkluzivitu. Chápu čeho se snaží docílit, nicméně si nemyslím, že tímto směřem mohou získat nějakou výraznější pozici na trhu.

Ode dneška dělám osobní konzultace k on-line podnikání, start-upům nebo marketingu

Rozhodl jsem se začít dělat konzultace, hlavně pro nově vznikající projekty, firmy, ale také i v oblasti on-line marketingu. Individuální konzultace sice dělám celou dobu, ale až nyní jsem se rozhodl to nabídnou otevřeně všem.


Nebudu pro vás marketing přímo dělat, nečekejte ode mne ani to, že za vás udělám věci jako SEO, PPC nebo povedu affiliate program. Mohu vás ale do každé z problematik více zasvětit, pomoci nastavit si cíle, ukázat vám, jak vyhodnocovat nabídky agentur (případně něco konkrétního společně projít a vyhodnotit), podělit se s vámi o zkušenosti z on-line podnikání. Není problém se domluvit i na nějakém mentoringu.


První konzultaci s vámi rád udělám samozřejmě nezávazně. Pokud budete cítit, že by konzultace byly pro vás prospěšné, můžeme se následně domluvit na konkrétním termínu.


Asi budu opět živnostník, proč? Protože ČR.

Vůbec by mne nenapadlo, že se ještě můžu stát živnostníkem. Mám přece s.r.o., jsem dokonce na HPP zaměstnanec, no tak proč sakra budu jako OSVČ? No už si říkám, že dnes je opravdu všechno možné, ale zpět k tomu proč.

Dopsal jsem knížku o start-upech, během pár dnů bude k prodeji jako ebook

Po dlouhé době jsem se konečně dopracoval k dokončení knížky o start-upech a vlastně o tom, jak začít podnikat na Internetu.

Nejvíce knize pomohla moje cesta po Asii (Thajsko, Singapur, Malajsie). Kdy jsem za pár týdnů zvládl to co jsem se snažil docílit poslední dva roky - najít si chuť, prostředí a hlavně klid na dokončení. A věřte mi, psal jsem úplně všude :-).

Práce na knize o startupech

Zajímavý projekt pro ty, co rádi čtou a nemají čas

Už jsem víc jak 6 týdnů na cestách po Asii a nemám moc času sledovat twitter nebo google plus, když zrovna někdo vydá zajímavý článek. Začal jsem mrkat na projekt ŠetřímeČas.cz jehož autorem je Honza Kvasnička a Davida Lörincz.
 

ŠetřímeČas.cz

Utrácení v Thajsku 1. část - jídlo

Thajsko je ráj na zemi, co se týče jídla. Zejména na ostrovech, kde je vše čerstvé, lehké, chutné a hlavně levné. Kvalita jídla se velmi liší oproti ostrovům a pevnině. Paradox je, že třeba v Bangkoku je hodně lahůdek neskutečně předražených a ještě k tomu je kvalita špatná.
 

Jídlo v Thajsku

Affiliate marketing ala Bangkok-Thailand-Style

Když přijíždíte do Bangkoku poprvé, bez ohledu jestli jste turista, či sem jdete za prací, spadnete do místní "provizní sítě" a ani si to poprvé (často ani podruhé a potřetí) neuvědomíte :-).


Bangkok je velice rušné město, spousta motorek, vzduch nic moc (smog, vedro, vlhko) a k tomu celkem velký rozdíl životní úrovně lidí. Průměrná mzda je zde něco okolo 4800 Kč. Díky tomu je zde vše levné a každý se snaží bojovat, jak se dá.


Tuk-tuk Bangkok

Podnikat v ČR a užívat si v Asii (Thajsko, Indonésie)?

Po dlouhých dvou letech jsem se konečně rozhodl, že odjedu z ČR na dýl než jen pár dní. Samozřejmě při takovém myšlení asi každému podnikateli proletí hlavou, jak to bude s jeho podnikáním. Jak to udělat, aby to všechno fungovalo. Je to těžké, ale jde to. Nicméně nečekejte zázraky.

Výhled při práci z Thajska - Ko Tao 

Zakládáte s.r.o. k novému projektu? Pozor na DPH.

Už dlouho si říkám, že na toto téma napíšu nějaký článek. Protože vždycky, když se s někým bavím kolem podnikání a jak začít, tak se nějak dostaneme k tématu, jestli být rovnou plátcem DPH. No je to docela ošemetná otázka.


Finanční úřad Hrušovany nad Jevišovkou

1234567891011121314