Blog

Start-up jako nástroj a prostředek

Poslední dobou se mě opakovaně lidé ptají, kde beru čas na všechny ty projekty a startupy. Hned na to jsou navázány dvě otázky, z čeho to platíš a vyplatí se ti to?

Spouštím projekt na hromadný prodej internetové reklamy (propagace) - mediaslevy.cz

Za celou dobu, co se objevují postupně na českém trhu "slevomaty", jsem si tiše říkal, kdy to potká mně. Kdy já sám budu mít tendence něco rozjet tak, aby to mělo smysl a nebyl to další portál kde se prodávají steaky, piva a miliony dalších nesmyslů, které vlastně ani kupovat nechceme. No myšlenka je tu - mediaslevy.cz.

Začal jsem psát knihu o internetových projektech a start-upech

Po asi ročním váhání jsem se rozhodl, že se k tomu konečně dokopu a sepíšu své poznatky o start-upech a internetových projektech do knížky. Dovedla mně k tomu situace, že v podstatě opakovaně odpovídám různým lidem na ty stejné otázky pořád dokola.

Co se dá považovat za e-mail spam z pohledu úřadů ČR?

Celkem opakovaně se začíná stávat to, že lidi propagující se na internetu nemají zábrany využívat černých databází e-mailů získaných kdejakým způsobem. To sice není nic nového pod sluncem, nové pod sluncem je to, že tyto praktiky čím dál víc začínají využívat firmy tady v ČR.

Založení s.r.o. je dneska lehčí a rychlejší než před lety

Nedalo mi to nesepsat své dojmy při zakládání mé další firmy. Zprvu jsem měl trošku obavy, že všechen můj volný čas spolkne česká byrokracie. Byl jsem však dost překvapený.

Založil jsem další podnikání

Včera jsem konečně spustil oficiálně vlak, který po své trase jede delší dobu. Zatím občas vzal nějaké pasažéry a vybral sem tam i nějaké vstupné. Tímto počinem snad vlak dál i pojede a nejen to, stane se nezastavitelnou lokomotivou brázdící křížem krážem ty nejexotičtější krajiny.

Hledání šéfredaktorů pro portály, kus velkého umění

Společně se založením stormedia jsem se dostal před další těžký krok, který se zdál na první pohled trošku jednodušší. A to najít vnitřně motivované lidi se zkušenostmi s ochotou dělat za peníze, které se odvíjí od výdělků projektu. Ano ano, mluvím o šéfredaktorech.

Koupě bytu v Brně a okolí je peklo

Tak jsme se s Lenkou rozhodli asi po 6 letech, že nakonec koupíme byt a pokud možno takový, abych to měl maximálně 15 minut do práce (centrum Brna). No světe div se nadšení z hledání hodně rychle vystřídala hořkost a odpor cokoliv řešit. Ale svitla jiskra a už se zařizuje…

Začínám blogovat, proč to dělám?

No tak jsem se rozhodl, že začnu psát blog. Toho času je opravdu málo, ale začínám si uvědomovat, že se celkem ve svých činnostech začínám ztrácet. Dělám tolik věcí zároveň, že už nevím co vlastně já dělám?

Nechte cizí lidi platit vaše dluhy 1. část

Myslím si, že stojí o tomhle napsat pár řádků. Myslíte si, že musíte chodit do práce 8/5 na to, aby jste vydělali např. na hypotéku nebo na auto? Jsem si jist, že ne, chce to ale jenom trochu vynalézavosti.

1234567891011121314