Blog

8 základních aplikací pro web developery pracující na Mac (OSX)

Když jsem přecházel na Mac, tak pro mě bylo celkem náročné, najít si veškeré alternativy k programům z MS WIN. Teď je to zhruba rok a já se konečně usadil a z toho množství mi vznikl seznam programů, které určitě stojí za to, jako vývojář mít.

Skok tam a zase zpátky

Využil jsem víkend a dal si dohromady pár postřehů, které si myslím, stojí za to zveřejnit. Jsou to dobré i špatné zkušenosti z podnikání, které nejspíš někoho z vás potkají. Když potkaly mě, tak ne vždy jsem se zachoval úplně správně. No, i špatná rozhodnutí mohou být dobrou zkušeností :-).
 

Je jasné, že každý asi reaguje na určité podněty rozdílně. Snad vám těchto pár mých bodů něco dá, třeba budete se mnou souhlasit a třeba také ne. Určitě budu rád, když napíšete, co si myslíte a co potkalo vás.

Koupeme Apple keyboard část 1/2

Nedávno se mi povedla taková šikovná věc a to vylít oslazený čaj na klávesnici. Ani pohotová reakce nezabránila tomu, že 80% cupliků je zalepená a některé písmenka se chovají víc než divně. Například při zmáčknutí "i" se nic nestalo, ale při zmáčknutí "p" se napsalo "ip". Přitom písmeno "o" a všechny písmena kolem "i" fungovali dobře.

Nebo mezerník se ani po vyčištění neobtěžoval vrátit na své místo a obecně cupliky přestaly mít to příjemné dolíhání. Atd. atd.

Tak jsem prohlídl nějaký videa na Youtube, zagooglil a zjistil, že nic moc se s klávesnicí dělat nedá (bez mechanického poškození). Je to zalitý kus kovu s plastem a otevřít to je nemožný. Navíc cupliky sice jdou vytáhnout a očistit, neočistíte tištěné spoje ...

Mé představení startupu Glorie.cz - sociální síť internetového módního nakupování

Dubnová ISB (Internet Session Brno) byla ve startupovém duchu. Představovali jsme si celkem 4 zajímavé projekty. Mezi něma jsem měl i já ten svůj. Na něm momentálně usilovně pracuji, společně s celou mou firmou.

Prezentoval jsem projekt Glorie.cz a celý záznam si můžete prohlédnout na mém YouTube channelu. 


Elektronický podpis PostSignum na Mac OSx a Thunderbirdu

Sepsal jsem si malý návod na instalaci PostSignum elektronického podpisu na MAC (OSx), protože jsem nad tím strávil několik dní a pročetl bezpočet diskuzí. Určitě to budu muset dělat znovu a tak doufám, že tento popis pomůže v budoucnu i někomu jinému než jen mně.


Já si to ještě zkomplikoval tím, že jsem žádost generoval ve Windows 7 a pak se to snažil přemigrovat na OSX. Opravdu to nedoporučuju dělat :-). Appka pro generování žádosti potřebuje Javu, tu naštěstí má OSX v sobě, je možné, že u starších verzí se akorát musí aktualizovat.

Malé review a srovnání služeb na vytváření eshopů - zdarma

Nedávno jsem dělal menší průzkum trhu, jaké má člověk možnosti, když si chce pořídit eshop. Samotný průzkum jsem si rozdělil na tři skupiny, protože ty mě zajímaly.

  • Eshopy zdarma
  • Eshopy za pronájem
  • Eshopy zakázkové

V tomto srovnání začnu první skupinou - eshopy zdarma. Musím říct, že hodně poskytovatelů služeb nabízí "eshop zdarma", i když zdarma není. Dost často se jedná o testovací X denní verzi, která se následně převede na verzi placenou. Tyto služby jsem nesrovnával a budu se jim věnovat v jiném článku. Úplně jsem vynechal opensource systémy.

Začínáme internetový start-up v České republice (VUT Brno)

Má přednáška o internetových startupech v rámci brněnského Barcampu. Přednášení na akademické půdě, bylo pro mne zajímavou zkušeností.


FIO banka a její v některých ohledech zastaralé přístupy

Nedávno jsem řešil s FIO bankou hodně, ale hodně kuriózní případ. Alespoň z mého úhlu pohledu, když se na to dívám jako podnikatel. Co má FIO dobré, je možnost používat virtuální účty. Nevím, jestli je používáte, ale v zásadě se jedná o to, že ke každému běžnému účtu si můžete vytvořit podúčty (zvané "FIO konta"). Tyto podúčty snadno vytvoříte v internet bankingu, zdarma, velmi rychle. Účty mají své číslo a lze na ně posílat peníze, platit s nimi, atp.

Fail s inzertními portály, ale nevzdávám se

Celé tři roky připravuju realizaci mojí myšlenky udělat síť inzertních portálů. Během tří let to vždy skončilo na půl cestě. Jednou kvůli času, jednou kvůli výrobním kapacitám a jindy kvůli penězům. Rozjetý projekt byl totální FAIL.

SEO není zázračný lék na obchodní úspěch

Poslední dobou mě některé věci doslova zvedají ze židle. Zejména pokud je to ve spojení se SEO. Čím delší dobu to dělám, tím víc mě to utvrzuje, že obchodník by se primárně měl zaměřit na jiné zdroje a propagaci. SEO jako takové by pak měl být opravdu jako doplněk.

1234567891011121314