Kam to bude?


Blog

Zvyšte povědomí o svém projektu internetovým spojenectvím!

Pokud máte internetový projekt, portál či nějakou online službu kde máte registrované uživatele, začněte přemýšlet o spojenectvím s dalšími projekty.

Jsem na Facebooku pod veřejným profilem

Založil jsem si veřejný Facebook profil, kde se dozvíte různé info kolem podnikání a mých aktivit. Budu tam zveřejňovat i nabídky práce, partnerství. Informace, které pravděpodobně zde na blogu nezveřejním. Budu rád za follow.

Nový profil na Facebooku.

5 věcí co mi usnadňují podnikání

Dal jsem dohromady pár věcí, které mi podnikání značně usnadňuje. Neodkazuju se zde na různé SW či třetí služby. Chtěl jsem se podělit spíše o samotný postoj k podnikání. Než striktně říci jaké programy, jaké služby třetích stran jsou nejlepší a oblíbené. Každému sedne něco jiného a z mého pohledu si nemyslím, že to je až tak důležité.

Podnikání jako jeden velký projekt

Pokud podnikáte určitě víte, že během své praxe vznikají a zanikají spousty obchodních partnerství, spousty obchodních příležitostí. Pokud se chystáte podnikat či jste v začátcích, je dobré vědět, že podnikání není slepé soustředění na jeden cíl, jeden projekt. Proč?

Výběr vhodného (neomezeného) hostingu, který je náročný na diskový prostor

Některé webové projekty si vyžadují obrovské množství dat. Řada hostingů je limitována prostorem pár gigabajtů, některé nabízí "neomezené množství" na diskovém prostoru. Dávejte si pozor, protože některé hostingové firmy záměrně mystifikují. Onen neomezený prostor nakonec není nemezený. Často tam nesmíte mít určitý typ dat. Nesmíte být katalogem, databází atd.

Špatný start startupu: Kritiky a recenze jsou dobrými signály, ne útoky na vás

Řeším teď aktuálně poměrně kuriozní konflikt. Napsal jsem zde na blogu recenzi služeb, kde si můžete vytvářet eshopy zdarma. A jeden z recenzovaných mě chce zažalovat, za to, že nejsem ten pravý, kdo by takovou recenzi měl provádět a že záměrně a cíleně znevýhodňuji jejich produkt. Tedy uvádím čtenáře v omyl a tím jim vzniká ztráta.


Samotnému majiteli eshopové služby jsem nabídl udělat novou recenzi, jakési review, kde by měl možnost napravit si celé hodnocení. Nemohu změnit hodnocení a recenzi co už vyšla. To je v čase uzamknuté a je možné se posunout pouze dál. Jak by to pak vypadalo, kdyby člověk nebyl schopen stát za svými slovy? Byl by pak důvěryhodný?

Něco nového a jiného než Heuréka.cz a zboží aneb jak pomoci eshopům

Už nějaký rok dělá moje firma (WebSeller) eshopy pro nejrůznější klienty z nejrůznějších oborů. A v podstatě pokaždé se řeší ten stejný problém. XML feedy pro vyhledávače a propagace na nich.


Vyhledávačů v ČR je pomálo (alespoň ty, co stojí za zmínku), povícero je však katalogů eshopů. Nicméně samotné katalogy jsou spíše "díra" na čas a peníze. Co se týče srovnávačů a vyhledávačů. Přijde mi to hrozně neosobní a až moc nepřehledné. Vždycky jsem si představoval, že nejspolehlivější prodej je na doporučení a na základě oblíbenosti, zábavy a hraníeshopem.


Proto jsem už před více jak dvěma roky začal uvažovat o službě, která by dala eshopům nejen samotný vyhledávač, ale také to nejdůležitější = virální šíření jejich produktů a služeb.


Představte si službu, která ihned po registraci bude schopná mezi uživatele šířit vaši značku a vše, co nabízíte. Nemusíte vynakládat žádnou namáhavou energii (a peníze), tak jak tomu je u jiných vyhledávačů. Znělo mi to dobře a zní mi to dobře i teď :-). Samozřejmě zůstávám nohama při zemi.

Podnikání je horší jak milenka

Dneska po delší odmlce, jsem si našel čas napsat něco k zamyšlení. Tato myšlenka je spíše pro ty co podnikat začínají. Nechci nikoho demotivovat, ale je určitě fajn si říct následky takového podnikání ne z pohledu podnikání.Už jen pár dní do spuštění projektu Magiclistu

Poslední tři měsíce nedělám po večerech snad nic jiného než řeším Magiclist. Prošel už třikrát redesignem a uchytila se až stávající (a snad už finální verze). Projekt je to neskutečně velký, což jsem věděl sice na začátku, ale že to bude tak velký "tak to jsem opravdu nečekal".

Čemu říct NE u rozjíždění low-budget internetových projektů

Co je low-budget projekt? Je to projekt, který si děláte sami svými vlastními silami a případně silami svých kolegů. Jediný náklad je investovaný čas (a možná doména). Cílem je, udělat společnou prací hodnotný produkt nebo službu, který investovaný čas mnohonásobně finančně zhodnotí.

123456789101112131415