Kam to bude?


Zkušenosti

Vybral jsem pro mne positivní klíčové okamžiky mé cesty od brigádníka, zaměstnance, freelancera až po majitele firem, investora i lektora.

Má cesta však nebyla vždy pozitivní. Řešil jsem krachy, nezdary, dluhy i ztrátu přátel a kolegů, nepochopení ostatních i nepříjemné útoky na můj původ. Myslím, že u mne naleznete životní nadhled a vnímání souvislostí v rámci "bigger picture".

Profesní zkušenosti

1997

Nastupuji jako programátor, později grafik v rakouské společnosti DiscoGuide GmbH. Poznávám svého prvního obchodního mentora Christiana W. Meixnera.

2002

Po první zkušenosti ze zaměstnání jsem se rozhodl podnikat na volné noze jako webový vývojář a grafik. V tento rok začínám programovat svůj první redakční systém s prvky e-commerce, o rok později se na trhu objevuje WordPress.

2003

Během podnikání na volné noze absolvuji soukromou jazykovou školu zakončenou "malou státnicí" z angličtiny.

Přerušuji své podnikání a odcházím do Brna do webové agentury WDT s.r.o. na pozici Webmaster, později pak jako marketingový konzultant se zaměřením na SEO.

2005

Během agenturní práce zakládám s kamarádem první český e-shop na webové šablony webove-sablony.cz. Projekt budujeme po nocích a pokládáme základy naší první firmě.

2006

Zakládám jeden z nejstarších hudebních portálů v ČR - hudebni-scena.cz. V rámci redaktorské práce potkávám hvězdy jako je Moby, Karel Gott či Lucie Bílá.

2008

Díky aktivitám kolem projektu s webovými šablonami zakládám s kamarádem svoji první společnost - WebSeller s.r.o. Dávám výpověď ve webové agentuře a naplno se vrhám jednoho z největších dobrodružství v mém životě. V ten samý rok investuji do dalších projektů, zakládám své magazíny praktický-život.cz a zdravý-svět.cz. Později pak i fotobanku fotolis.cz. Představuji projekt redakcni-system.com.

2009

Dále se vzdělávám. Po večerech začínám studovat právo se specializací na podnikání.

2011

Zakládám svoje druhé s.r.o. Mediální agenturu stormedia, která zastřešuje mé investice a aktivity v on-line.

Tento rok zakládám projekt Magiclist.cz, který má za sebou řadu úspěšných kampaní v mediálním prostoru. S naší "žádostí o ruku" jsme obletěli všechny velké média a dosáhli více jak 4 milionové sledovanosti, na tu dobu v ČR naprosto ojedinělé. Zpracováváme feedy 8 tisíc e-shopů, v nabídce máme přes 40 milionů položek zboží.

2013

Po několika semestrech přerušuji studium práv na Brno International Business School.

Pouštím se do první investice start-upu, jako Angel investor kupuji podíl ve společnosti Latombola s.r.o.

2014

Vstupuji na zahraniční trh. Zakládám svoji první offshore společnost WEBSELLER LTD.

V ten samý rok začínám psát s přítelkyní cestovatelský blog cestopisec.cz.

2015

Mé investice se dále rozvíjejí a probíhá akvizice projektu poptavka24.cz a poptavkomat.cz.

Vstupuji jako Angel investor do start-upové vzdělávací agentury ED1.

S přítelkyní odlétám na life-changing cestu do Asie. Po této cestě vydávám knihu Začínáme start-up v ČR, který získal na tržbách více jak 500 tis Kč. Začínám mít velmi blízko k digitálnímu nomádství.

2016

Spoluzakládám webovou agenturu digimadi people s.r.o., investuji do vývoje nové SaaS služby, kterou tato agentura přináší.

2017

Začínám pořádat Festival digitálních nomádů.

Vstupuji do projektu TicketPay.cz. Tento rok vstupuji do dalších firem jako Angel investor.

2018

Na trh uvádíme SaaS službu Azami.cz.

Mé osobní portfólium projektů dosahuje magické číslo 200.

Vydávám svoji druhou knihu 100 otázek, na které je lepší se zeptat.

Tento rok vychází první díl podcastu #jsemdigitalni.

2019

Spoluzakládám fintechovou společnost Digital Payments CZ s.r.o., kde se zároveň stávám CEO. Digital Payments se specializuje na payment processing, digitalizaci účetnictví a vývoj finančních aplikací.

Uspěl jsem ve výběrovém řízení na Google Certified Trainer a stávám se jeden ze 17 trenérů v ČR. Prostřednictvím Google začínám aktivně přednášet na vysokých školách.

Investuji do vývoje fin-tech aplikace e-Účto.cz.

2020

Jsem nadále Google Certified Trainer, které zakončuji s oceněním 2. místa jako nejaktivnější trenér v ČR. Proškolil jsem stovky lidí.

Stávám se certifikovaným facilitátorem Google pro #IamRemarkable.

Tento rok spouštíme aplikace e-Účto.cz mezi veřejnost.

Jako freelancer si rozšiřuji působení o vázanou živnost Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence.

Navazuji spolupráci s projektem Můžeš podnikat, který motivuje mladé lidi (zejména středoškoláky) k podnikání.

Pokračuji v sebevzdělávání. Cesty mne zavedly ke studiu lingvistiky se zaměřením na vietnamistiku na FF Masarykovi univerzity.

Procházím řadou vzdělávacích kurzů, stávám se certifikovaným Scrum Masterem.

Potkal jsem svého mentora na meditace Radka Šimčíka a začínám s každodenní meditací.

2021

Rozšiřuji si své dovednosti v rámci postgraduálního studia MSc. se specializací na Strategický management a management lidských zdrojů, .

Freelancer na plný úvazek - "Profesionální rozjížděč nápadů".

Spuštění projektu Pitch Deck LIVE (www.pitchdecklive.cz)

2022

Založení jarekmikes.com s.r.o. zastřešující mé osobní investiční aktivity.

Vstupuji jako Angel investor do start-upu Vyhrejto s.r.o., která provozuje mobilní aplikaci na podporu regionálních služeb.

Vstupuji jako Angel investor do start-upu AOX s.r.o. Firma vyvíjí patentované řešení pro optimalizaci tepla, spotřeby paliva a emisí CO2 v kotlech, krbech aj.

Optimalizuji své start-up portfolium. Odkoupil či rozšířil jsem podíly ve společnostech Portál osobního rozvoje a vzdělávání ED1 s.r.o., Poptávkomat s.r.o.

Exituji z několika dlouhodobých start-upů.

Nastupuji jako interní Agilní kouč / Scrum Master v Thermo Fisher Scientific, kde pomáhám divizi D2i osvojit si agilní principy v podnikovém prostředí. Scrum, Kanban, SAFe a mnoho dalšího. Thermo Fisher Scientific je světovým lídrem v oblasti produktů určených pro vědu s ročními příjmy okolo 40 miliard dolarů a více než 100 000 zaměstnanci po celém světě. Jeho posláním je umožnit svým zákazníkům dělat svět zdravější, čistší a bezpečnější..