Kam to bude?


Blog

Start-up GEAL.cz? Má další e-shopová aukce budoucnost?

To, že je na českém internetu už bezpočet prodejních projektů asi nemá smysl zmiňovat. Česko je absolutně unikátní, co se týče počtu e-shopů. Odhaduje se počet okolo 30 tisíc e-shopů. Tyto e-shopy už v roce 2013 udělaly obrat kolem 40 miliard korun a trend neustále roste.

Díky tomu se náš trh stal ve světě unikátním a samozřejmě díky tomuto unikátnímu trhu začaly vznikat nové služby, aplikace a dokonce i firmy (agentury), které na něm postavily svoji existenci.

Asi všichni známe největší český zbožový vyhledávač Heuréka.cz, hned za ním Zboží.cz a pak nějaké další minoritní projekty. Lidé hledají a nakupují zboží i služby na internetu čím dál častěji. Díky tomu je pro řadu lidí velmi atraktivní si e-shop založit a začít prodávat. Je to přeci tak lehké.

Bohužel velké množství e-shopů není vždy výhrou pro koncové klienty. Víc e-shopů znamená více právních problémů. Advokátní kanceláře si dle mého názoru určitě nestěžují, nicméně zákazník je bombardován miliony nabídky ze všech stran.

NEJLEVNĚJŠÍ, NEJVÝHODNĚJŠÍ, POUZE DNES, SLEVA, AKCE!

Tyto slova téměř ztratila svůj význam. Spíš běžnému zákazníkovi přijde divné, když akce, slevy e-shop nemá. Bylo otázkou času, kdy přijde někdo, kdo se bude chtít postavit více na stranu zákazníků a dát jim nějaké jednotné garence. Něco málo dělá již Heuréka, o trošku jiný přístup se snaží i GEAL.

Kdy jsem poprvé slyšel slovo GEAL?

Tak rok a půl zpátky jsem měl konzultaci ohledně jednoho projektu. Trojice nadšenců, co měla nápad, se rozhodla založit si firmu Smart Source Synergies s.r.o. a pustit se do podnikání, které je postaveno právě na e-shopech. Jejich nápad vytvořit obrácený prodej mi zpočátku přišel příliš komplikovaný. Chtěli, aby eshopy bojovaly o konkrétní prodej zboží, ne aby si zákazník hledal eshopy, kde zboží koupí. Tedy například jste chtěli koupit horské kolo, zadáte si geal a ten zajistí, abyste dostávali nejlepší nabídky od e-shopů. A čím víc vás bude, tím lepší nabídka bude.

V průběhu roku, jsem měl řadu konzultačních hodin (spíš i dní) v rámci realizace, vývoje i marketingu.

Velmi si cením důvěry, když se rozhodli část svého řešení postavit právě na WebSelleru. Ten zajišťuje backend jako např. fakturační procesy, platby či práce se zákazníky. Proto vlastně i Geal zmiňuju :)

Podívejte se na video, které vám v krátkosti projekt přestaví.

Má další e-shopová aukce budoucnost?

Jsem rád, že to vydrželi do fáze spuštění. Dokázali založit firmu, zkoordinovat si vývoj a ujasnit si cíle. Jako každý start-up a začínající firma určitě řadu věcí podcenili. Za řadu chyb a přešlapů  již zaplatili nemalé peníze (bez ohledu na má varování :-)) a určitě do budoucna ještě zaplatí. Ale to k tomu patří.

To jestli uspějí, závisí pouze na jediné věci. Jestli vytrvají ve své práci. Pokud i přes problémy a nenaplněná očekávání vytrvají, budoucnost určitě nějakou mají.

Ale to se dozvíme až za nějaký čas. Dejme jim tedy šanci ukázat, že jejich služba má pro nás koncové zákazníky přidanou hodnotu.

A pokud zrovna něco sháníte a chcete co nejvýhodnější nabídku, jděte a vyzkoušejte GEAL.cz.

Zpět